Popis úkolů

Nabídka, která se neodmítá.

V pohodě si taxikaříš a najednou si tě najmou dva grázlové, ať s nimi ujedeš jiný grázlům. Úkol vytvořený zřejmě proto, aby jsi se naučil řídit auto. Pronásledovatelé jsou docela ostří hoši, a pokud sundají někoho z tvých gangsteroidních pasažérů, neuspěl jsi.
Několik fintiček : pronásledovatelé tě většinou předjíždějí zleva - zkus je natlačit na kandelábry, protijedoucí auta, či lépe šaliny. Manévruj tak, aby jsi svým pistolníkům poskytl dobrou možnost výstřelu. Na rovných úsecích to pořádně rozpal. Vmotej se do hustého provozu a protijedoucí auta míjej vlevo :-) Toť vše.
Úkol není příliš obtížný, jediným problémem může být prostřelená guma, nebo nádrž.

Uprchlík.

Za to, že jsi pomohl gangsterům zdrhnout, dostaneš od konkurenční partičky nakládačku. Podaří se ti vytrhnout a běžíš k Sallieriho baru. Jsi beze zbraně, dva pronásledovatelé mají stříkačky.
Tipy a triky : kličkuj. Následuj ufounské zelené šipky. Za běhu se schovávej za nerovnosti okolí (sloupy, auta, boudy), aby si ztížil pronásledovatelům střelbu. Bacha na auta při přebíhání cesty, je jedno jestli tě sundá gangster devítkou, nebo počestný občan Fordem (respektive Boldem :-) Nezpomaluj. Toť vše.
U tohoto úkolu záleží dost na štěstí, ale moc těžký není.

Molotov party

Dostaneš od dona Salieriho za úkol rozklepnout konkurenční partičce fára. Vyjedeš si z parťákem k Morelovu baru. Vzádu na dvoře je garáž, tři nablýskané auťáky a hluchý hlídač. Úkol docela zajímavý z mnoha možnostmi řešení.
Ideální postup : zaparkuj káru někde mimo dohled z baru a vejdi na dvůr zadní brankou - je za hlídačovými zády. Basebalovou pálkou sejmi hlídače, nemusíš se bát, je hluchý jak pařez. Nezapomeň si od něj vzít bouchačku s 12-ti náboji. Pak otevři garáž v rohu dvora, vpravo od zadní branky. Najdeš tam taxikářský vůz, který znáš jako své boty, takže jej můžeš bez problémů otevřít a nastartovat. Vyjeď někam na ulici a zaparkuj. O Salieriho auto se už nemusíš starat, Paulie s ním odjede zpět k donovi. Naklusej před bar, vezmi molotov-coctail, otevři dveře a hoď flašku do báru. Pokud se trefíš správně, uhoří dva chlapi. Na nic nečekej a utíkej dozadu do uličky za dvorkem. Počkej si na zbývající dva gangsteříky. Bacha, jeden může mít magnum. Počkej si až budou na přesný dostřel a miř do hlavy. Až je vyřídíš, schovej pistoli a jdi na dvorek. Tam rozmlať basebalkou auta a zkázu dotvoř molotovem. Pak stačí nasednout do svého nového fára a odšustit zpět k Salierimu.
Varianta 1: hlídače přejeď autem hned po příjezdu na místo. Neboj neuhne, není jen hluchý, je i slepý.
Varianta 2: po libovolné likvidaci hlídače vyjeď z autem z garáže a rychle rozmlať auta pálkou. Některé dvě, co stojí u sebe, nemusíš zničit úplně. Nakonec na ně mrskni jednoho molotova a mazej ke svému novému autu a pak rychle zpět k donovi. Bacha, konkurence tě může pronásledovat v autech a bývají docela nepříjemní.
Varianta 3: pro dobrý pocit můžeš po likvidaci 4-členné ochranky vlézt do Morelova baru a rozstřílet mu všechny výlohy a barmana. Na splnění úkolu to nemá žádný vliv, ale pokud si potřebuješ vybít adrenalin na někom jiném, jak na ženě a dětech, posluž si :-)
Tipy a triky : pozor na chlupatý. Nepromenuj se po ulici s bouchačkou v ruce. A když už tě uvidí a půjdou po tobě, rychle za roh a co nejdřív je sundat, než vyhlásí celoměstské pátrání.

Běžná rutina

Máš s dvěma partáky vybrat výpalné od několika obchodníčků. Nafasuješ bouchačku a auťák. Pokud jsi dovezl z Morelova baru taxikářský Bold, vezmi si raději ten. Je výkonější.
Objedeš tři bary v Lost Heavenu, samozřejmě jen jako řidič. Chvíle čekání na inkasujícího Paulieho si můžeš zkrátit krátkou procházkou kolem auta. Poslední štace vás čeká za městem v neposlušném motorestu - má problémy s dochvilným placením.
Tví dva parťáci dostanou nakládačku, Paulie vykluše z dírou v břichu, je třeba zachránit Sama. Tak pojďme na to.
Varianta 1: jdeš zrovna do motorestu a na čekající žlutý auťák se vykašleš. Vhodné pro zdatné střelce a šoféry, co si chtějí užít kvalitní honičku. Nestojí tě to ani náboj.
Varianta 2: prostřelíš žlutému autu, čekajícímu před motorestem, všechny gumy. Vhodné pro pohodové řidiče, co si rádi zapronásledují z malou pojistkou na úspěch :-) Spotřeba = 4 náboje.
Varianta 3: ustřelíš žlutému autu kolo - je jedno jaké. Spotřeba 5 až 7 nábojů. Pro spěchající mafiány a mamlasy, co neumějí řídit.
Pak utíkej dozadu za barák a po bednách vylez na balkón. Pozor na pejska, kouše až za 20%. V případě nutnosti odstřelit, má docela výdrž.
Dveřma na chodbu. Vpravo na záchodě sedí chlap - zastřelit. Vzít si od něho zbraň. V místnosti naproti dveřím na balkón (první v pravo ze záchodu) je Thompson s nemnoha náboji.
Po schodech přiběhnou tři chlapi - zabít. Máte tři zbraně, takže munice je dost. Pozor, jeden z maníků má Magnum. V případě nutnosti jdi napravo do úzké chodbičky a projdi až do koupelny. Je tam lékárnička.
Dolů po schodech. V nálevně jsou dva chlapi schovaní za stoly - zabít. Nejlepší je Magnum, v klidu zamířit a jedna přesná do hlavy. Za barem je třetí trouba s Thompsonem - zabít. Docela dobrá finta je rozstřelit flašky na policích za ním a pak střelit jednu přesnou ránu do petrolejky - uhoří za běhu :-)
Tip : když popoběhneš dál chodbičkou, vykluše z leva tlustý chlápek v ušmouraném nátělníku. Můžeš ho klidně zabít, za chvíli stejně obživne :-o ještě kousek dál jsou velmi rozlehlé a hnusné toalety. Nedají se rozstřílet. Škoda.
Vzadu za nálevnou je Sam. Pohovořit. Naběhne na vás obživlý týpek v nátělníku - zabít. Snese opravdu hodně.
Vrátit se k Samovi, promluvit si o situaci. Naběhne na vás seriózní, leč velmi nervózní gentleman s kufrem vašich peněz a pokud je pojízdné, ujede žlutou károu (Lassiter). Pokud jste ustřelili kolo, ustřelte mu makovici a můžete jet na kafe.
Pokud je pojízdný, vystřílejte do něj zásobník a dejte se do pronásledování. Výborná výuková lekce pro střelbu za jízdy.
Můžete zkusit napasovat jej do protijedoucích aut, prostřelit mu gumy, nebo hlavu. Taky jde zablokovat - nejlépe v tunelu, a rozstřílet. Ale pozor, pokud je donucen vylézt z auta, střílí taky a docela dobře. Za jízdy se ale nebrání, asi má plné ruce řízení.
Když si jej necháte chvíli uležet, můžete se nahánět po venkově docela dlouho - hlavně když má prostřílené gumy.
Někdy nabídne program variantu "Pád do propasti" - Lassiter dojede až na rozkopaný konec cesty a hraje si na rogalo.

Zplodil Simba CW.