Skautská akademie IV. střediska ve Zlíně - únor 2004


1 chutna1.jpg V devět hodin dopoledne jsme se sešli my, sportovně zdatní netrudomyslní jedinci, v tělocvičně a do 12 hodin hráli sálový fotbálek a košovou. Jest samozřejmé, že potom chutnalo velmi a parket lakovaný velmi brzy pokryl se záplavou drobečků. Kdyby to paní správcová slyšela, jistě by Lišákovi ušiska mokrou hadrou oplácala.
2 chutna2.jpg Chutnalo i Čepičkovi, jenž proslul nejen hladkými tvířičkami, ale zejména neúctou k nařízením, předpisům, vyhláškám a jiným závazným normám chování. Ovšem ten řízek byl skutečně móóc dobrý.
3 unaveny1.jpg Po třech hodinách tělesných aktivit již skautíci pomalu umdlévali a to i takoví borci jako bývalý judista Luki či bývalý judista Sally. Takže jsem chvíli dáchli a poté ve spolupráci s Apsiho skautíky připravili jeviště i hlediště k nastávající besídce.
4 jojo.jpg Kapánek nás zaráželo, že jsme v tělocvičně stále osamoceni, byť měla za deset minut začít ta naša slavná akademie. jediný, komu to nevadilo, byl Jojo and jeho kapela. Tréma pracovala, a tak se v šatnách zkoušelo a zkoušelo a zkoušelo.
5 bobr.jpg Zkoušely se různé věci a k některým nebyla potřeba ani kytara. Bobr například zkoušel blbnout hlavu sličné baskytaristce. Torr s Cipískem se zkoušeli navzájem zabít při tréningu šermířského souboje. Simba zkoušel sestavit definitivní rozvrh vystoupení, který zabere naprosto přesně tři hodiny. Nejmenší zkoušeli, jestli mají ti starší opravdu pevné nervy. Celkově panoval docela uspokojivý chaos.
6 vystava1.jpg Jedinou oázou klidu byla improvizovaná výstavka našich prací, kronik a fotografií, která se těšila značné pozornosti po celou dobu akademie.
7 šikmáplocha1.j pg Přesně ve dvě hodiny dorazila asi polovina účastníků a kapela Šikmá plocha rozezvučela nástroje. ZVučela móc pěkně, byť dle vyjádření Joja měli slabou aparaturu. Není to pravda. Ohluchl jsem docela solidně.
8 šikmáplocha2.jpg Na koncertu Šikmé plochy zazněli vlastní písně rázu rockov-folkovo-popově-minoritního a byly po zásluze odměněny bouřlivým potleskem obecenstva, které se mezitím sešlo v plném počtu, aniž by příliš rušilo.
9 obecenstvo1.jpg V hledišti se sešli skautky, skauti, roveři a rangers, vlčata, bobříci, světlušky a činovníci z našeho středika. Docela překvapivě přišlo také dost rodičů, kteří však bohužel většinou zůstávali pouze po dobu vystoupení své ratolesti. Škoda. Tedy pro ně.
a10 obecenstvo2.jpg
a11 světlušky1.jpg Jako jedny z prvních vystoupili světlušky se svojí zvířátkovskou scénkou a jako první také zjistili, že herec musí umět hlavně dobře řvát, neboť jinak nejni slyšet.
a12 souboj1.jpg Poté jsme přišli na scénu MY! Po krátké přípravě zahájili hru "Babinskej" Torr a Cipískem vynikajícím šermířským soubojem, kombinovaným s prvky Kung-fu stylu Jeřáb, moravské fackované a pusté hospodské frašky. Torr si úspěšně rozmlátil plátové brnění, narazil žebra a pokřivená plechová rukavice mu málem amputovala ruku. Jinak dobrý.
a14 seminář1.jpg Následoval seminář "Středověké divadlo na Vysočině ve světle objevů Jára Cimrmana". Pánové Jojo, BObr, Simba a Sally seznámili užaslé publikum s výsledky své badatelské činnosti a uvedli autorskou hru "Babinskej". Zejména vyzdvihli význam prvku OBŠOHAJS, který poté provázel diváky představením jako věrný pes.
a15 loučení se ženou1.jpg Divadelní hra "Babinskej" jest typickou cedulovou hrou z počátku 14. století. Na fotografii vidíte loučení Babinského se ženou (vlevo). Vpravo je židle (Lišák), smrad (Ledňáček) a prd (Bobřík), každý se svojí cedulí.
a16 poprava1.jpg Další ze srdceryvných scén, poprava Babinského. Na scéně se úspěšně rozvíjí drama. Zleva vidíte śpalek výborně ztvárněný Lukášem, nad ním profesionálně zahraný Babinský (Čepička), velmi kreativní hlava (Čapulka), za ní se chystají utéci trenky (Sally) a úplně nahoře kat (Vrabčák).
a17 děkovačka1.jpg Hra měla ohromný divácký ohlas. Ovace nebrali konce a dokonce se povedlo provésti jednu děkovačku dříve, než na scénu dorazila shnilá rajčata a zkažená vejce.
a18 obecenstvo3.jpg Snad trochu zamrzelo, že se během hry hlediště zpoloviny vyprázdnilo ;-). A tak museli pořadatelé Nahánět diváky ze zadních do předních řad, aby měli účinkující lepší pocit.
a19 bobrici1.jpg Bobříci si tradičně přichystali divadelní představení se zvířecí tématikou a jako vždy moc pěkně. Proto naše nejmenší zamrzelo, že jejich nesmělé hlásky zanikaly v šoupání židlí a šepotu neukázněných jedinců.
a20 shewe1.jpg Jedním z vrcholů byl 31. oddíl skautek po 50-ti letech. Mistrně vystižené charaktery, dokonalé kostými, vynikající práce se světlem, přímo čapkovské dialogy. A Shewe na vozíčku mohla směle kandidovat na Oskara za perfektní kreaci senilní sestry vůdkyně. Snad jen pro mladší diváky mohla být toto dílko příliš tvrdé. Sýkorka s vodní dýmkou a podobné kriminální aktivity rozhodně nepatří před oči nezletilé mládeži ;-).
a21 orel1.jpg Orlík s Charlieho "Verši pro Týnku", sic neplánovaný, leč podařený a dojemný kousek.
a22 fletna2.jpg Soutěž v rychloučení hry na flétnu dvojic byla docela podařená a soutěžící se po zásluze dočkali mohutných ovací publika. Ne nadarmo se říká, co moravák, to muzikant.
a23 fletna1.jpg Při vší smůle hráli lépe dámy. Můžeme se jen utěšovat, že ve fotbale bychom je vyklepli.
a24 apsi1.jpg Divácky velmi hodnoceny byly živé obrazy Apsiho skautíků, další z výstupů inspirovaných nesmrtelným génmiem Járy Cimrmana.
a25 apsi2.jpg Obraz "Lakrosový zápas" (na předešlé fotografii), stejně jako "Táborový oběd" doslova rvali diváky ze sedadel a zasloužili se o perfektní zakončení celého programu
a26 simba1.jpg No a celé to odkecal Simba s Cipískem, ale dám tady jen svoji fotku, protože jsem fotrogeničtější, yntelygejnenější a mám se moc rád. Bye bye. TO je všecko.