111 ZLÍNSKÝCH MINUT 98 - III. ročník
Chcete-li se dozvědět, jak to všechno dopadlo, hupsněte na výsledkovou listinu !
Najdete tu tabulu s dosaženými časy, přepočtenými body a grafické znázornění vývoje bodování včetně vývoje stíhačky dvojic.
Odjezd ze Zlína Odjezd od hotelu SOLE.
Na místě srazu - bývalý hotel Sole, bývalejší kino Družba - se sešel nečekaný počet soutěžících. Někteří se již nemohli dočkat a netrpělivě prohrabávali zadními koly svých bujných ořů asfalt.
Sobotní oběd Sobotní oběd - večeře.
Sobotní oběd chutnal skoro všem - krásným děvám, stejně jako jejich dvorným gentlemanům. Po závodech do vrchu, pokroucené osmičce, tajné disciplíně a nekončícím treningu bylo nutno doplnit kalorie. Se sobotní večeří to bylo horší. Některým chutnala více, jiným méně, mnohým o hodně méně, ba téměř málo, čili nic - a to je ještě čekala nedělní stíhačka dvojic - upřímné zvracení, gerojové.
Závody do vrchu Závody až do vrchu.
Nedělní ráno začínalo skvostnou soutěží - závodem do vrchu. Princip je jednoduchý - závodník vystartuje z údolí a má za úkol vyjet stanovenou trasou co nejvýše, samozřejmě bez dotyku těla se zemí. Největší oříšek - ba co dím, ořech - bylo posledních 5 metrů, kamenitých, hrbolatých, rygólovatých a děsně strmých. Většina závodníků končila několik metrů po startu v jílovitých kolejích. Někteří doplatily na špatný stav svých strojů a sjeté pneumatiky. Někteří byli máčky a mantáci a hroutili se k zemi při prvním náznaku možného pádu. A přitom potok nebyl zas tak hluboký.
Sobotní oheň na zregenerovanou Sobotní oheň, regenerace duševní i fyzická.
V sobotu večer se pár ochotných chudáků zmátořilo a vypotilo oheň a to pouze díky tomu, že cca metr od ohniště byla přichystána hromada dřeva. Vzhledem k tomu, že v ruce téměř neudrželi sekeru, byla pouze vatra zhotovena z kuláčů a přikládali se klacíky, které šli přelomit. Oheň tedy hořel velmi rychle. Nikomu to nevadilo. Šlo jen o to rychle opéct špekáček a zaparkovat co nejdříve ve spacáku. Některé menší museli parkovat servisáci, neboť usínali již v průběhu opékání, špekáčky ladně spalujíce na uhlíky.
Vítězové závodu Vítězové závodu.
Titulek není zcela přesný. Ten v popředí je Kulička a vyhrál nejprestižnější kategorii "Borci největší", jakož i celý závod. Ten za ním, byť nevypadá jako naprostý tukan (narozdíl od vítěze - ovšem zdání klame), skončil až druhý, a jmenuje se Šmudla - i když tak úplně se zase Šmudla nejmenuje.

Celé je to vyfoceno při treningu na slalom special. Byla to jedna z mála dispiclín, již Kulička nevyhrál, byť vyhrál.

Kuře a publikum Kuře a vděčné publikum
Opět slalom special, který mnoho borců donutil sesednout, v horším případě spadnout, z kola. Kuře sesedl, a pod palbou obdivných pohledů svých obdivovatelek (nahoře vpravo) tento obdivovaný kousek trati z obdivuhodnou grácií prošel. Staňa (což je mimo jiné táta Kuřete) nesesedl. Spadl. Způsobem rovněž obdivuhodným, neboť zrobil z kola osmici mohutnou, jakož i mnoho komponent jiných přerůzně zbavil funkce původní.
Šroubek slalomí Šroubek těžce slalomí.
A slalomí dobře. V konkurenci mnoha mužů skončil(a) sedmá!!! Congratulation, či tak nějak. Slalom mezi téměř neviditelně označenými, a velmi hustě nasázenými brankami byl pohřebištěm mnoha favoritů, kteří by sice trať projeli, pokud by věděli kudy. Trochu vzrušení vnášela i auta, vesele se prohánějící po cestě se zákazem vjezdu všech vozidel (opatřené na vjezdu mohutnou závorou).
V očích smrt V očích smrt a ... ?
Derby Team Orlík & Tichošlápek bojovali statečně a ne zcela marně. Jak patrno, poslední etapu doráželi na dno a žádná rychlost jim nebyla dost vysoká. Zejména efektní smyky při předávkách zvedali obecenstvo ze sedadel a hlasitý potlesk a volání slávy poskytovalo milosrdnou kulisu, překrývající sténání a šťavnaté kletby právě přišedších borců. Mnozí po předávce odhazovali kola do prachu a padaje v demu k zemi, sípali rozpraskanými rty o krůpěj vláhy, aby se poté dobelhali k Dolly zapisovatelce, i zaznamenali další projeté kolečko (2,354 km).
Předávka Dokonalá předávka vítězů
Téměř nejlepší předávky předváděli Kulička se Šmudlou jezdící na prvním místě. O něco lépe předávali druzí v průběžném pořadí i této etapě - Torr se Simbou, kteří předávali za jízdy, čímž šetřily průměrně 3 sekundy na kolo, což by jim při počtu 100 předávek stačilo na první místo. Nestačilo. Chyba byla asi v tom, že soupeři předávali pomalej, ale jezdili kolo o 10 až 15 vteřin rychlej. Sláva podraženým, čest vítězům.
Všichni účastníci Kolektivní fotografie
Určitě jste poznali, že stojíme nahoře pod Ondřejovskem. Na místě depa při časovce teamů. Nálada je výborná, neb nás již žádný závod nečeká. Čeká nás jen vyhlášení vítězů, rozdání šeků (pro vítězr), potlesk (pro vítěze), a cesta na kolech domů (pro všechny). Ten třetí zleva, jak lze tušit, nejsem já. Takže popořadě.
Střechýl, jirka, Junior, Komár, Kulička, Šmudla, Torr, Simba, Tichošlápek, Orlík, Čert, Šroubek, Staňa, Kuře, Petr.
A chcete-li se dozvědět, jak to všechno dopadlo, hupsněte na výsledkovou listinu !
Najdete tu tabulu s dosaženými časy, přepočtenými body a grafické znázornění vývoje bodování včetně vývoje stíhačky dvojic.