Základní informace o 38. smečce

Zdravíme všechny příznivce!
Jsme oddílem s 27mi letou tradicí, sdružujícím kluky od 8 do 18 let se zájmem o skauting, přírodu, indiány, turistiku, vodáctví, deskové hry, tradiční i netradiční sporty. V současné době máme pět vůdců (Aki, Cipísek, Ňůbík, Plaváček, Simba), dva aktivní rovery - rádce (Jarda, Miniky) spoustu roverů umístěných ve Zlíně i širém světě (Bobr, Čapulka, Charlie, Chip, Jojo, Kaštánek, Ledňáček, Kurosawy, Lišák, Orlík, Sanko, Tichošlápek, Torr, ... ), 16 dětí a několik duševně spřízněných sympatických rodičů a jiných lidiček (Cirda, Čmeldovi, Chosé-Godzilla, Kosíkovi, Velký Torr, Tomovi, Smíškovi, Vítkovi, Brumíkovi, ...).

Rozdělení 38. smečky do bratrstev
Eagle Brorskap skirl Kubík bocman Káčko Mato Dejv Vašek Dan Ondra Kristián Aki Miniky
Drage Broderskap skirl Smíšek bocman Štístko kormidelník Brumík Jéčko Tomík Římánek Kuba T. Honza Simba Plaváček
Raven brorskap skirl Šátek kormidelník Matěj T. bocman Maty Vítek Luka Erik Kuba Aki Silas
text z naší oddílové přihlášky Ale moc tomu nevěřte - skutečnost je mnohem horší.

A co pravidelně připravujeme - i pro Vás ?

Pravidleně pořádáme několik zajímavých akcí pro všechny dostatečně praštěné lidičky. Některé mají více jak desetiletou historii, jiné zažily jen několik málo ročníků. Ale všechny mají jedno společné - prožili jsme na nich jedny z nejnádhernějších dnů v životě. Sáhli jsme si na nejhlubší dno svých chabých sil a objevili v ostatních kamarádech zcela nečekané hlubiny duše.

Přežití - květen

Třídenní šílená akce pro tříčlenné týmy (1x nad 18 a 2x pod 16 let), složená z cca 60 km chůze po předem (a prakticky až do konce závodu) neznámé trase, hromádky netradičních úkolů, hladovění, klepání kosy, nočních pochodů, denních pochodů, skálolezení, hledání průchozích bodů, kopání hrobů, stavění různých blbostí z kamení, pinožení se po stromech, prolézání kanalizací, pojídání živých ryb, červů, žížal a slimáků, čtení sovětských autorů .... no prostě děs a hrůza. Všichni zájemci o brzkou smrt jsou srdečně zváni. Ostatně můžete si přečíst "Časopis Malé Přežití 98", včetně fotografií,   "Časopis Malé Přežití 99" , včetně fotografií. Soutěž je otevřená bez rozdílu věku, vyznání, rasy, politické a státní příslušnosti.

Tábor Owanka Peta Tipi - červenec až srpen

Dva až tři týdny v tipi na našem milovaném tábořišťátku. Louky, lesy, voda, sluníčko, basebal, fotbal, ringo, didok, koulená, ringázená, volejbal. A taky ohně a ohýnky, písničky, korálky, malování obrázků, malování sebe, chýše včetně té potní, koupání, opalovačka, psí zima a beduínské vedro. A samozřejmě příroda, ptáčci a zejména pak volavky a káňata, myšičky myšky a myši, brouci, žáby, pavouci a ryby. A snad taky vaření vynikajících specialit (česneková polévka, pirátské koule), tahání neplavců z vody a vody z potoka, úpalové slunečna a denní přívalové deštíky. A celoroční hra. Tohle všechno a snad ještě víc.

Expedice D.U.C.

Vícedenní, obvykle pětidenní, pobyt v zářijových Tatrách Západních a Vysokých pro vybraných 8-14 lidiček nad 10 let. Přespání na kolibce u Pepy Repy, nebo v posledních letech na srubu v Pribiline. Náplní je vysokohorská turistika na naše oblíbené vrcholy (Baraniec, Bystrá, Babky, Sivý vrch, Kriváň, ...) a občas i nějaké nové :-). Vhodné pro všechny zdatné, co jsou schopni ujít za den alespoň 15 km do daleka, a 1000 metrů do vysoka.

111 Zlínských minut - září

Dvoudenní cyklistické závody na horských či trekkingových kolech, pro jednotlivce od 8 do 80 let. Celá legrace začíná pátečním ohněm, pokračuje v sobotu desítkou těžkých, veselých a nesmyslných závodů a končí v neděli hlavním závodem - stíhačkou pravidleně střídajících se dvojic na 111 minut. Poté následuje vyhlášení vítězů, ošetření polomrtvých a zahrabání těch ostatních. Jsou pro Vás připraveny bližší informace o 3. ročníku včetně fotografií a výsledkové listiny

Naše klubovny

Naši klubovničku najdete na ulici Žabárna, což je vzadu za krajskou nemocnicí Tomáše Bati. Na samém konci hrbolaté silničky na zatravněném oploceném pozemku s několika stromky vykukuje šedobílý likusový pavilon - vchod je ze západní strany od cesty. Sejonijská vlčata tu mají schůzky každé úterý od 16.00 do 18.00.

Jak se stát členem

Během schůzek nás může navštívit kterýkoli potencionální bráška (tím chci říci :"zatím bereme další členy"), a to nejraději ve věku 9 až 11 let. A co potřebuje mít a znát nový člen? Pracovitost, pravdomluvnost, schopnost fungovat v kolektivu, pozitivní přístup ke všemu a všem okolo sebe, 800,- Kč na rok na úhradu oddílových příspěvků a registrace (= pojistka a příspěvek na činnost nadřízených orgánů Junáka)

Chcete nám napsat?

Můžete se obrátit na našeho Velkého otce :

ing. Tomáš Simba Křepelka
Skautská 2, Zlín 12 - Velíková, 763 14
mobil : +420_602114425
pevná do práce : +420_577599109
tomkrepelka@seznam.cz